Wybór diety – jaka dieta jest najlepsza żeby schudnąć

Próbowałeś już wszystkiego żeby schudnąć, stracić na wadze i jednocześnie ją utrzymać, jednak nie odniosłeś sukcesu? dlaczego tak się stało co spowodowało brak osiągnięcia celu. Odpowiedź jest jedna – źle dobrana dieta dla danej osoby.

Jak dobrać dietę do swojego stylu życia aby szybko nie stracić motywacji, czuć się dobrze i nie żyć tylko od posiłku do posiłku który nam nie smakuje? Jak skomponować dobrze dietę aby to ona służyła nam a nie my jej? Nie ma nic gorszego niż życie kręcące się wokół diety która sprawia że czujemy się co raz gorzej, efekty może i są widoczne, kilogramy tłuszczu lecą w dół. Jednak po czasie decydujemy się na rezygnację z diety bo po prostu nie dajemy rady.

Jakie są obecnie najpopularniejsze diety i przede wszystkim najskuteczniejsze?

  • dieta ketogeniczna – węglowodany zastępujemy tłuszczem spożywamy 75% tłuszczu, 15% białka i 10% węglowodanów
  • okresowy post – spożywamy kalorie tylko w ustalonym oknie żywieniowym, przez określony czas (maksymalnie do 8 godzin)
  • dieta zbilansowana – liczymy kalorie i makroskładniki według wagi naszego ciała, białko 40%, węglowodany 40%, 20% tłuszczy
  • dieta wysokobiałkowa – dieta w której jemy 20% tłuszczu, a reszta to białko

Jaką dietę wybrać aby szybko i na stałe schudnąć?

Tu dopowiedź nie jest taka prosta, najlepiej spróbować każdej przez miesiąc, i zobaczyć czy pasuje do naszego trybu życia i aktywności. Mi np. dieta wysokobiałkowa w ogóle nie odpowiada i czuję się na niej źle. Na diecie zbilansowanej należy dokładnie liczyć kalorie i makroskładniki. Okresowy post wiąże się z przestawieniem pór posiłków, przez co nie zawsze pasuje okres jedzenia – musimy jeść w pracy. Dieta ketogeniczna wymaga sporego przygotowania – okresu adaptacji (czytaj więcej o diecie ketegenicznej i okresie adaptacji: dieta ketogeniczna).

Najlepiej sprawdzić daną dietę na sobie, nie skuteczność, bo wszystkie są skuteczne, ale czy jesteśmy z daną dietą w stanie żyć i funkcjonować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *